כתבי עת

תחת המטריה של המכון מוצאים לאור שלושה כתבי עת: "משפטים", כתב העת הוותיק של הפקולטה, שנערך בידי תלמידי הפקולטה; ״חוקים״, כתב עת שמתמקד בהערות ובהצעות חקיקה; ו"קרימינולוגיה ישראלית", כתב העת של האגודה הישראלית לקרימינולוגיה.

 

כתב העת משפטים

"משפטים" הוא כתב העת המשפטי הוותיק בישראל. כתב עת זה מתנהל במתכונת ייחודית המבדילה אותו משאר כתבי העת המשפטיים המתפרסמים בישראל. מייסדו של משפטים, נשיא בית המשפט העליון לשעבר פרופ' אהרן ברק, מימש את חזונו להקים כתב עת משפטי שינוהל בידי סטודנטים באותו אופן שבו מנוהלים כמה מכתבי העת המשפטיים המובילים בעולם. העורכים וחברי המערכת של כתב העת הם סטודנטים האחראים על כל היבטי המערכת, מההחלטה האקדמית אלו מאמרים ראויים לפרסום ועד להבאתם לדפוס. המערכת שואבת לתוכה סטודנטים מצטיינים שעולם המשפט מרתק אותם, ושרואים בעבודת המערכת אתגר אמיתי. מתכונת ייחודית זו היא היוצרת מערכת תוססת המשלבת רעננות מחשבתית וחדשנות לצד שמירה בלתי מתפשרת על הסטנדרטים הגבוהים שאפיינו את משפטים מיום היווסדו.

משפטים פורסם לראשונה באלול תשכ"ח, ומאז ראו אור עשרות כרכים שונים שפורסמו בהם מאמרים של אנשי אקדמיה ושל שופטים מלומדים לצד רשימותיהם של עורכי דין מנוסים ושל תלמידים יצירתיים. כתב העת משמש במה הן לאנשי משפט ותיקים, המובילים בתחומם ויוצקים את יסודותיו, והן לכותבים חדשים המביאים רוח רעננה ולעתים רעיונות מהפכניים - אל התחום שהם רואים כעתידם.

אלו לצד אלו מתפרסמים בכתב העת מאמרים המציגים ניתוח תיאורטי מעמיק וחדשני של סוגיות סבוכות לצד הערות פסיקה המנתחות ומבקרות פסקי דין שונים, הרצאות וביקורות על ספרים חדשים. כמו כן, מערכת משפטים יוזמת כנסים שנתיים בסוגיות משפטיות ייחודיות שבהם חוקרים מובילים מרצים על מאמריהם המתפרסמים בחוברת נושאית

לחצו למעבר לאתר כתב העת משפטים

 

כתב העת חוקים

חוקים" הוא כתב עת של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, המתמקד בהערות ובהצעות חקיקה. מטרותיו של כתב העת הן להעשיר ולקדם את השיח האקדמי בנושאי חקיקה ולחזק את הקשר בין כתיבה אקדמית תיאורטית לבין יישומה בהקשר של ניסוח החקיקה.

חוקים מוקדש לניתוח ולביקורת של הצעות חקיקה ושל חקיקה קיימת; להצעה מנומקת של דברי חקיקה חדשים ולדיון בהליכי החקיקה עצמם ובמקומה של החקיקה כחלק ממארג הרגולציה. כתב העת מאפשר גם פרסום של מאמרים במתכונת שונה מהמקובל בכתבי עת אחרים (למשל, מאמרים קצרים יותר), וזאת מבלי לפגוע בהקפדה על הדרישה לרמה אקדמית גבוהה ביותר.

בראש מערכת חוקים עומדת עורכת ראשית (שחר אברהם-גלר) ולצדה עורך (פלג גוטדינר) ומערכת סטודנטיאלית. המאמרים כפופים לשיפוט משולב של קוראים חיצוניים (peer review) ושל חברי/ות המערכת. 

חוקים יוצא לאור פעמיים בשנה, בדפוס ובגרסה אלקטרונית. החוברת הראשונה התפרסמה בחודש דצמבר 2009.

לרכישת החוברות בדפוס או בגרסה אלקטרונית, אנא פנו לנבו הוצאה לאור.
 

קול קורא להגשת מאמרים לכתב העת ״חוקים״
לעיון בכל הגיליונות שראו אור לחצו כאן
לאתר כתב העת חוקים לחצו כאן

 

כתב העת קרימינולוגיה ישראלית

כתב העת "קרימינולוגיה ישראלית" משמש במה לחוקרים בישראל לפרסום מאמרים בתחומים הקשורים לקרימינולוגיה במובנה הרחב: פשיעה על סוגיה וגווניה, סטיה חברתית, אכיפת החוק, קורבנות לפשיעה, תגובה חברתית לפשיעה, שיטות ענישה וטיפול בעוברי חוק, ומדיניות חברתית בתחומים אלה. 

 

כתב העת ה- Jerusalem Review of Legal Studies

כתב העת ״Jerusalem Review of Legal Studies״ הוקם ב- 2010 על ידי הפקולטה למשפטים. מאז 2012 כתב העת יוצא לאור בשיתוף עם Oxford University Press. כתב העת משמש במה למאמרים הנכתבים במסגרת סימפוזיונים המוקדשים לספרים או לנושאים בתיאוריה של המשפט.  עורכי כתב העת כיום הם פרופ׳ אלון הראל ופרופ׳ אייל זמיר. עורכיו על כתב העת בעבר כוללים את פרופ׳ דוד אנוך ופרופ׳ אורי הרשטיין.

 

לאתר כתב העת Jerusalem Review of Legal Studies לחצו כאן.